Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz
TOPlist
Akce


NOCA
NOCA

Koncert
Kdy: 19.01.2024
Čas: 19:00
Kde: Vsetín, DŮM KULTURY VSETÍN
Beskydy
Vsetín

NOCA V LEDNU POKŘTÍ NOVÉ ALBUM NA SPOLEČNÉM KONCERTU SE SLOVENSKÝMI LONGITAL

Uskupení hudebníků kolem Marie Davidové říkající si NOCA vydává po šesti letech nové studiové album. Desku, kterou oslaví deset let na hudební scéně, kapela nazvala „Na dně dlaně“ a pokřtí ji za účasti mnoha vzácných hostů v lednu 2024. Hlavním hostem večera bude stálice slovenské hudební scény kapela Longital. Koncert proběhne v malém sále Domu kultury Vsetín v pátek 19. ledna od 19 hodin.

„Srdečně vás zveme do malého sálu domu kultury ve Vsetíně. Přijďte si poslechnout naše písně a pokřtít s námi nové album ‚Na dně dlaně‘,“ pozvala na hudební událost zpěvačka a frontwoman kapely NOCA Marie Davidová. Vsetínská kapela v červnu 2023 oslavila již desáté výročí a k oslavě si darovala právě nové album. „Řekli jsme si, že bychom narozeniny rádi oslavili natočením druhého studiového alba. Zásobu písní jsme měli, oslovili jsme tedy nahrávací studio WALHS Records a pustili se do práce,“ vysvětlila hudebnice.

Album „Na dně dlaně“ dostalo název podle písně, kterou kapela samostatně nahrála v lednu 2020 a která na současném albu propojuje období mezi bylo, je a bude. „Na dně dlaně může být jen informace, vzkaz, kousek světla, které se v podobě skleněné kuličky skutálí jako šém do středu CD a roztočí jej,“ přibližuje lyrický název alba kapela NOCA. Písně, které se na nové desce objeví, jsou žánrově i obsahově pestré, přesto mají všechny něco společného – hledání. „Realizace CD je podpořena Startovačem, což je crowdfundingový portál, který pomáhá lidem realizovat různé projekty. Formou určitých odměn si mohou fanoušci CD vlastně předplatit. Tváří nového CD je pro kapelu NOCA tentokrát skleněnka – symbol světla,“ pozvala k podpoře na Startovači Marie Davidová.

Na vsetínském křtu se objeví řada vzácných hostů, kteří se podíleli na některých skladbách nového CD. „Hlavním hostem křtu bude slovenská kapela Longital, hudební projekt Daniela Salontaye a Shiny,“ doplnil Zdeněk Holoubek ze vsetínského domu kultury. Skupina pocházející z kopce Longital (dnes Dlhé Diely) nad Dunajem má na kontě dvanáct alb a dvě hudební ceny. Za dobu svého působení vystoupila ve dvanácti zemích Evropy, v Americe i v Kanadě, kromě koncertů a alb je dvojice přizývána také k filmové a divadelní spolupráci v ČR i na Slovensku. „Předprodej vstupenek na lednový křest bude spuštěn v pondělí 4. prosince na webových stránkách domu kultury a na pokladně kina Vatra,“ dodal závěrem Zdeněk Holoubek.

Mgr. Veronika Ježíková
www.dkvsetin.cz


O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz